Vydáno: 31. 3. 2017  /   Aktualizováno: 1. 4. 2017
Vlasy
Jak jednoduše zregenerovat poškozené vlasy jen díky rýži?
Osvojte si dokonalý trik, který používaly již ženy ve staré Číně. Budete překvapené, jak to funguje!

Nebudeme tady jmenovat, co všechno způsobuje poškození našich milovaných kadeří. Všichni víme, kde je zrovna ten náš problém. Odteď už však nemusíte kupovat drahé masky plné chemie. Využijte přírodních prostředků ve formě rýžové vody. V Asii tento poklad využívají ženy již po staletí. Rýžovou vodu využívají nejen na vlasy, ale i v péči o pleť a celé tělo. 

Vaše vlasy po této koupeli zazáří a budou zase zacelené a pružné. Dokonce působí preventivně proti dalšímu poškození a vyrovnává pH pokožky hlavy, takže se můžete zbavit i lupů.

Všechno, co budete potřebovat, je jen voda, rýže a vetší miska. Využijte spíše skleněnou nebo porcelánovou misku. Ty plastové mohou uvolňovat škodliny, které nechceme. Nejdříve zrnka dvakrát propláchněte, aby se zbavila nečistot. Poté zalijte novou vodou, zachovejte poměr 1:4 a přikryjte fólií. Nechte odstát 24 hodin. Může se stát, že bude rýže trochu kysele zavánět. Nelekejte se, to vůbec nevadí a je to klasický proces. Naneste vodu nejlépe na celou délku i pokožku hlavy a nechte působit půl hoďky. Pak opláchněte svým oblíbeným šamponem, nejlépe však přírodním. Pokud chcete mít opravdu zdravé vlasy, opakujte kůru každý týden. 

Autor: Markéta
Foto: onegoodthingbyjillee

Další články z rubriky

Kolekce vznikla s tváří jeho salónu, s herečkou Marií Doležalovou, během podzimního focení v Londýně. „Právě proto jsme se rozhodli celou kolekci pojmenovat HAIR in the City. Miluju Londýn. Je to město, kam se rád vracím a hodně mě inspiruje. Řekl bych, že vytvoření těchto účesů bylo ná...(Pokračování...)
Bomton o kolekci: Bomton Art team vytvořil speciální kolekci s novými Redken City Beats, sedm dokonale živých odstínů inspirovaných ulicemi New Yorku, které umožní odkrýt Vaše odvážnější já. Také naši nejlepší kadeřníci se nechali unést velkoměsty, kde se střet...(Pokračování...)
Měla vlasy samou loknu… Až vylezete z bazénu a necháte vlasy volně uschnout, stříkněte do nich sprej pro tvorbu vln do délek, přičemž spodní prameny zlehka promačkejte. Hotovo! Copánkové krášlení Možná jste se právě probudila a vaše rozespalé prameny potřebují zkrotit. V tom případě je...(Pokračování...)
Žádná barevná kombinace není tabu. Barvení vlasů je tenhle rok hrou bez omezujících pravidel. Dejte vyniknout dynamice své osobnosti – podtrhněte něžnost, rozvernost či dravost, přesně podle svého gusta. Tyhle barevné hrátky vám umožní třeba právě nové barvy z menu L'Oréal Professionnel...(Pokračování...)
Zářivé, pastelové, duhové, po celé délce nebo jen v konečkách vlasů? Chcete barvu šitou na míru a být originální? S novými barvami COLORFUL HAIR od L’Oréal Professionnel žádný problém! Najděte si svého odborníka, kadeřníka ze salonů Salon Expert L...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Přirozené vlny a sexy rozcuch. Zařaďte plážové účesy do svého denního harmonogramu a užívejte lehkosti, a to i v případě, že vás...
Že to nejde? Tak zkuste tyhle jednoduché věci a uvidíte.
Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!
A už víte, jaké se udály od minulého roku změny? My vám to milerádi prozradíme.
Patří mezi oleje, které byste neměli nechat být. Postará se o vaši pleť doslova královsky.
Připravujete se na svatbu a nevíte pro jaký účes se rozhodnout? Je jich tolik. Mrkněte mezi naše favority.
Takové značky by vám utrhly kapsu? Přeci jen si dopřejte trochu luxusu a pořiďte si alespoň mašli haute couture.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná