Vydáno: 30. 3. 2017  /   Aktualizováno: 31. 3. 2017
Zdraví
Kedlubna - opomíjený zázrak
Až zjistíte, co všechno umí a jak vám pomůže, tuhle košťálovinu si prostě zamilujete!

Taky vám vaše babičky a maminky okrajovaly od jara kedlubny a vy jste je chroupali při každé cestě ven za kamarády? A co teď, stále jsou na vašem jídleníčku, nebo už jste na ně zapomněli?

Desatero kedlubnových plusů:
* obsažený biotin zlepšuje kvalitu pleťi i vlasů
* vláknina snižuje hladinu cholesterolu
* inositol je dobrý na soustředění a funguje proti stresu
* cholagogum urychluje vyprazdňování žlučníku a pomáhá lepšímu trávení
* vysoký obsah vitamínu C, E, B, karotenu
* obsahuje vzácný vitamín K, který pomáhá mírnit menstruaci
* pomáhá proti únavě a infekcím
* má také kyselinu nikotinovou, listovou, kyselinu panthothenovou, vápník, hořčík, fosfor, sodík, železo, selen a zinek
* košťáloviny pomáhají v boji s rakovinou
* jsou vhodné pro nekonečné alergiky a mají málo kalorií

Využívejte i mladých listů kedluben. Mají o dost více vitamínu C než bulvy. Udělejte si z nich salát třeba k právě ugrilovanému masu. 

Autor: Markéta
Foto: Pinterest - Tending the Table

Další články z rubriky

„Při práci s notebooky je důležité využívat dynamické změny pozice a úlevové polohy, při kterých se svaly protáhnou a zrelaxují. Při sezení mějte široce rozkročené dolní končetiny, stehna mohou směřovat pod mírným úhlem dolů. Na židli seďte tak, aby se vaše nohy dotýkaly země...(Pokračování...)
Znáte to. V práci jste se chtěla blýsknout novou pouzdrovou sukní, jenže už v tramvaji se vám břicho nafouklo natolik, že byste se nejradši vrátila domů převléknout do tuniky a tepláků. „Co jsem to zase snědla?“ proklínáte se? Stop. Odborníci doporučují, abyste se zamyslela spíš nad t...(Pokračování...)
Začalo to nenápadně. „Kdykoli jsem se na svého přítele podívala, tvářil se tragicky,“ popisuje proměnu svého přítele třiatřicetiletá Zuzana. „Ať jsme měli na večer nebo víkend jakýkoli plán, obvykle prohlásil: ,Já nemám chuť. Jdi sama.‘“ Petr byl čím dál skleslej...(Pokračování...)
Roky se doporučuje obézním, aby jedli pětkrát denně malé porce, počítali si kalorie a hlavně aby nehladověli! Ne každému ale tato metoda vyhovuje, a přestože se z krátkodobého hlediska může jevit jako účinná, její dlouhodobá efektivita je sporná, a to i podle studií. Každý, kdo někdy tímto...(Pokračování...)
Proč mám nažloutlé zuby? Odstín zubní skloviny je daný od přírody, ale ovlivňuje ho i to, jak moc přes sklovinu prosvítá žlutavá zubovina. K vaší genetické výbavě se pak navíc může přidat věk, prodělané nemoci, léky, které berete, i skutečnost, jak o svoje perličky pečujete…...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Přirozené vlny a sexy rozcuch. Zařaďte plážové účesy do svého denního harmonogramu a užívejte lehkosti, a to i v případě, že vás...
Tajemství modelek? Zdravá a projasněná pokožka. Vy ji můžete mít taky – od rána až do noci –, stačí jen vyslyšet její potřeby.
Jsou svěží, zdravé a tak moc dobré. Můžete do nich nacpat to, co máte rádi. Tak hurá do toho. Je to hned hotové!
Velikonoce se blíží a s nimi i hromada vajec natvrdo. Vyzkoušejte tenhle salát, který je plný vitamínů a nebudete se ho moci nabažit!
Že to nejde? Tak zkuste tyhle jednoduché věci a uvidíte.
Osvojte si dokonalý trik, který používaly již ženy ve staré Číně. Budete překvapené, jak to funguje!
A už víte, jaké se udály od minulého roku změny? My vám to milerádi prozradíme.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná