Vydáno: 11. 4. 2017  /   Aktualizováno: 13. 4. 2017
Zdraví
Potraviny, které umí srovnat hormony
My ženy bychom mohly vyprávět, jak nám občas ty naše hormony umí zavařit. Prozradíme vám, jaké mňamky je dají do klidu.

Ty naše hormony. Mění nám nálady tak, že občas i samy koukáme, co se to děje. Je dobré je hodit do klidu a rovnováhy.
Po celá léta se traduje, že jsou nasycené tuky a cholesterol tak nějak všeobecně špatné. Jenže dietoložka Natasha Turner ví, že je to hloupost a i tihle neřádi jsou k něčemu dobří. Oni nám totiž pomáhají se správnou hormonální funkcí. Hormony jsou totiž tvořeny z některých mastných kyselin a cholesterolu. Jakákoliv dieta, která postrádá tyto stavební kameny, způsobí řadu problémů související s hormony.

Neznamená to však, že se začnete ládovat bůčkem a zajídat ho chlebem s pořádnou vrstvou másla. Doplňte však jídelníček namočenými nebo naklíčenými ořechy, fazolemi a semeny vůbec. Doplňte také zdravé tuky, jako je kokosový olej, avokádo a sem tam máslo. Pro vegetariány je skvělý špenát, paprika, skořice, kurkuma, a kajenský pepř.

Dejte si záležet na pravidelném přísunu těchto potravin a nebudete pociťovat kolísání nálad. Vaše pleť bude zářit i energie budete mít víc.

Autor: Markéta
Foto: pinterest

Další články z rubriky

„Při práci s notebooky je důležité využívat dynamické změny pozice a úlevové polohy, při kterých se svaly protáhnou a zrelaxují. Při sezení mějte široce rozkročené dolní končetiny, stehna mohou směřovat pod mírným úhlem dolů. Na židli seďte tak, aby se vaše nohy dotýkaly země...(Pokračování...)
Znáte to. V práci jste se chtěla blýsknout novou pouzdrovou sukní, jenže už v tramvaji se vám břicho nafouklo natolik, že byste se nejradši vrátila domů převléknout do tuniky a tepláků. „Co jsem to zase snědla?“ proklínáte se? Stop. Odborníci doporučují, abyste se zamyslela spíš nad t...(Pokračování...)
Začalo to nenápadně. „Kdykoli jsem se na svého přítele podívala, tvářil se tragicky,“ popisuje proměnu svého přítele třiatřicetiletá Zuzana. „Ať jsme měli na večer nebo víkend jakýkoli plán, obvykle prohlásil: ,Já nemám chuť. Jdi sama.‘“ Petr byl čím dál skleslej...(Pokračování...)
Roky se doporučuje obézním, aby jedli pětkrát denně malé porce, počítali si kalorie a hlavně aby nehladověli! Ne každému ale tato metoda vyhovuje, a přestože se z krátkodobého hlediska může jevit jako účinná, její dlouhodobá efektivita je sporná, a to i podle studií. Každý, kdo někdy tímto...(Pokračování...)
Proč mám nažloutlé zuby? Odstín zubní skloviny je daný od přírody, ale ovlivňuje ho i to, jak moc přes sklovinu prosvítá žlutavá zubovina. K vaší genetické výbavě se pak navíc může přidat věk, prodělané nemoci, léky, které berete, i skutečnost, jak o svoje perličky pečujete…...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Smíte mít při dietě hlad? Přicházíme s průlomovými zprávami ohledně hubnutí.
Jsou potraviny, které byste neměli jíst, pokud nechcete mít nafouklé a tučné břicho. Třeba tyhle...
Tyhle vedlejší účinky kolísání hormonálních hladin vás jedině potěší.
Jsou svěží, zdravé a tak moc dobré. Můžete do nich nacpat to, co máte rádi. Tak hurá do toho. Je to hned hotové!
Řídnou a slábnou? Vaše kštice už není to, co bývala? Vyzkoušejte organické elixíry bez chemikálií, které jim dodají sílu.
Konec pomalých rozjezdů, zkuste hned od rána zásobovat mozek kvalitní energií.
Jaro je jak dělané pro pročištění těla. Napusťte si tuhle osvěžující vodu a odplavte zimu.
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná