Vydáno: 13. 5. 2017  /   Aktualizováno: 13. 5. 2017
Zdraví
Ozdobte se úsměvem
Nejkrásnějším šperkem je úsměv. A my víme, jak zařídit, že se budete usmívat ještě víc!

Proč mám nažloutlé zuby?
Odstín zubní skloviny je daný od přírody, ale ovlivňuje ho i to, jak moc přes sklovinu prosvítá žlutavá zubovina. K vaší genetické výbavě se pak navíc může přidat věk, prodělané nemoci, léky, které berete, i skutečnost, jak o svoje perličky pečujete…

Útoky času
S přibývajícím věkem sklovina stárne, přestává být hladká a pohlcuje pigmenty čím dál víc. Ráda si připíjíte sklenkou červeného? Pravidelně snídáte smoothie z borůvek či citrusů? Anebo kouříte? Všechny tyhle radosti i slabosti vám zuby určitě nevybělí…

Jak si vybrat techniku bělení?
Jedině váš zubař dokáže určit, jaké proměny jsou vaše zuby schopny, a podle toho umí určit proceduru. Ordinační bělení přináší rychlý účinek, ale udělá větší vítr ve vaší peněžence. Nebo existuje i možnost domácího odbarvení, tam ale buďte opatrná…

Když vám zuby žloutnou:
Působením barevných pigmentů z jídla
Vybělíte je:
– v ordinaci za 1,5 hodiny
– doma za 1–4 týdny

Kvůli kouření
Zkuste bělení:

– radši v ordinaci
– doma vás čeká mnoho týdnů bělení

Tmavší odstín vám dala do vínku příroda
Rozjasníte ho:

– po opakované proceduře v ordinaci tón lehce zesvětlíte
– profesionální barvení budete muset ještě doplnit o domácí bělení

Jak vypadají přirozeně bílé zuby?
Toužíte po ultrazářivém úsměvu hvězd? V tom případě vás zklameme, protože tenhle popis odpovídá barvě bělostné keramiky (z té se vyrábějí korunky nebo porcelánové fazety). A jaký odstín vám sedí nejlépe? Odhadnete ho podle zabarvení očního bělma.

Autor: Cosmoplitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

Roky se doporučuje obézním, aby jedli pětkrát denně malé porce, počítali si kalorie a hlavně aby nehladověli! Ne každému ale tato metoda vyhovuje, a přestože se z krátkodobého hlediska může jevit jako účinná, její dlouhodobá efektivita je sporná, a to i podle studií. Každý, kdo někdy tímto...(Pokračování...)
1. Ženšen podle jedné legendy vznikl úderem blesku do horského potoka, načež se voda ztratila z povrchu a na Zemi objevila rostlina, jež pak dokázala vyléčit každou nemoc. Další příběh zase vypráví o čínských rolnících. Ti každou noc poslouchali lidský vzlykot a zjistili, že zvuk vycház...(Pokračování...)
Nedávno jsem v bazénu narazila na ženu, která by bez mrknutí oka mohla předvádět na přehlídkách Victoria’s Secret. Břicho jako plochá dráha, pevný zadek, paže, nikde ani gram tuku. Budila zaslouženou pozornost. „Jak často cvičíte?“ nedalo mi to, abych se jí později v sauně nezeptala. Odpověď mě...(Pokračování...)
„Hodně lidí běhá, aby přišli na to, kdo je nejrychlejší. Já běhám, abych zjistil, kdo má největší odvahu.“ (Steve Prefontaine, slavný maratonský běžec) Proč vyběhnout a jak začít „Hlavní výhodou běhu je nezávislost. Na příjemný jogging si můžete vyrazit prakticky v...(Pokračování...)
Mozek ve tmě dostává signál, že je čas spánku a regenerace, pokud jej šidíme třeba jen tlumeným osvětlením, má to na náš odpočinek negativní vliv. Během noci se totiž v těle zvyšuje hladina hormonu melatonin, který je potřebný pro hluboký spánek a ten se tvoří pouze pokud sp...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Ptáte se PROČ? Odpovídáme PROTOŽE!
Kdo by nechtěl mít křišťálově čisté a dokonale bílé zuby? I když se o ně staráte jak jen dokážete, jsou tu určité věci, které vám vaši...
Toužíte po zářivých a zdravých kusadlech?
Šťavnaté jablíčko prospívá nejenom vašemu zdraví, ale i chrupu.
Díky těmto trikům se budete smát od rána do večera.
Ohromte okolí svým sněhovým úsměvem
Bílé zuby jsou krásné a také dokážou se sebevědomím zázraky. Máte je mít!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná