Vydáno: 13. 5. 2017  /   Aktualizováno: 13. 5. 2017
Zdraví
Ozdobte se úsměvem
Nejkrásnějším šperkem je úsměv. A my víme, jak zařídit, že se budete usmívat ještě víc!

Proč mám nažloutlé zuby?
Odstín zubní skloviny je daný od přírody, ale ovlivňuje ho i to, jak moc přes sklovinu prosvítá žlutavá zubovina. K vaší genetické výbavě se pak navíc může přidat věk, prodělané nemoci, léky, které berete, i skutečnost, jak o svoje perličky pečujete…

Útoky času
S přibývajícím věkem sklovina stárne, přestává být hladká a pohlcuje pigmenty čím dál víc. Ráda si připíjíte sklenkou červeného? Pravidelně snídáte smoothie z borůvek či citrusů? Anebo kouříte? Všechny tyhle radosti i slabosti vám zuby určitě nevybělí…

Jak si vybrat techniku bělení?
Jedině váš zubař dokáže určit, jaké proměny jsou vaše zuby schopny, a podle toho umí určit proceduru. Ordinační bělení přináší rychlý účinek, ale udělá větší vítr ve vaší peněžence. Nebo existuje i možnost domácího odbarvení, tam ale buďte opatrná…

Když vám zuby žloutnou:
Působením barevných pigmentů z jídla
Vybělíte je:
– v ordinaci za 1,5 hodiny
– doma za 1–4 týdny

Kvůli kouření
Zkuste bělení:

– radši v ordinaci
– doma vás čeká mnoho týdnů bělení

Tmavší odstín vám dala do vínku příroda
Rozjasníte ho:

– po opakované proceduře v ordinaci tón lehce zesvětlíte
– profesionální barvení budete muset ještě doplnit o domácí bělení

Jak vypadají přirozeně bílé zuby?
Toužíte po ultrazářivém úsměvu hvězd? V tom případě vás zklameme, protože tenhle popis odpovídá barvě bělostné keramiky (z té se vyrábějí korunky nebo porcelánové fazety). A jaký odstín vám sedí nejlépe? Odhadnete ho podle zabarvení očního bělma.

Autor: Cosmoplitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

„Při práci s notebooky je důležité využívat dynamické změny pozice a úlevové polohy, při kterých se svaly protáhnou a zrelaxují. Při sezení mějte široce rozkročené dolní končetiny, stehna mohou směřovat pod mírným úhlem dolů. Na židli seďte tak, aby se vaše nohy dotýkaly země...(Pokračování...)
Znáte to. V práci jste se chtěla blýsknout novou pouzdrovou sukní, jenže už v tramvaji se vám břicho nafouklo natolik, že byste se nejradši vrátila domů převléknout do tuniky a tepláků. „Co jsem to zase snědla?“ proklínáte se? Stop. Odborníci doporučují, abyste se zamyslela spíš nad t...(Pokračování...)
Začalo to nenápadně. „Kdykoli jsem se na svého přítele podívala, tvářil se tragicky,“ popisuje proměnu svého přítele třiatřicetiletá Zuzana. „Ať jsme měli na večer nebo víkend jakýkoli plán, obvykle prohlásil: ,Já nemám chuť. Jdi sama.‘“ Petr byl čím dál skleslej...(Pokračování...)
Roky se doporučuje obézním, aby jedli pětkrát denně malé porce, počítali si kalorie a hlavně aby nehladověli! Ne každému ale tato metoda vyhovuje, a přestože se z krátkodobého hlediska může jevit jako účinná, její dlouhodobá efektivita je sporná, a to i podle studií. Každý, kdo někdy tímto...(Pokračování...)
1. Ženšen podle jedné legendy vznikl úderem blesku do horského potoka, načež se voda ztratila z povrchu a na Zemi objevila rostlina, jež pak dokázala vyléčit každou nemoc. Další příběh zase vypráví o čínských rolnících. Ti každou noc poslouchali lidský vzlykot a zjistili, že zvuk vycház...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Ptáte se PROČ? Odpovídáme PROTOŽE!
Kdo by nechtěl mít křišťálově čisté a dokonale bílé zuby? I když se o ně staráte jak jen dokážete, jsou tu určité věci, které vám vaši...
Toužíte po zářivých a zdravých kusadlech?
Šťavnaté jablíčko prospívá nejenom vašemu zdraví, ale i chrupu.
Díky těmto trikům se budete smát od rána do večera.
Ohromte okolí svým sněhovým úsměvem
Bílé zuby jsou krásné a také dokážou se sebevědomím zázraky. Máte je mít!
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná