Vydáno: 12. 6. 2017  /   Aktualizováno: 12. 6. 2017
Zdraví
Jídlo, které zabrání katastrofě
Škrundání, kručení v břiše nebo křeče…Víme, co si máte naložit na talíř, abyste tomuhle všemu předešla, a zachránila si tak kůži nejen při důležitých setkáních!

Znáte to. V práci jste se chtěla blýsknout novou pouzdrovou sukní, jenže už v tramvaji se vám břicho nafouklo natolik, že byste se nejradši vrátila domů převléknout do tuniky a tepláků. „Co jsem to zase snědla?“ proklínáte se? Stop. Odborníci doporučují, abyste se zamyslela spíš nad tím, co jste si k jídlu nedala. Existují totiž potraviny, které vás nejen dobře zasytí, ale zároveň jimi potěšíte i svůj žaludek. Některé ženy navíc trpí refluxní chorobou jícnu (stavy, při kterých se vrací kyseliny do jícnu, jejichž výsledkem je pálení žáhy) nebo se potýkají se syndromem dráždivého tračníku (máte průjem a býváte nafouklá). Patříte mezi postižené? Viníkem jsou hormony estrogen a progesteron, které zpomalují vaše trávení. A i když jste úplně zdravá, zažívání vám můžou dráždit i kvasné cukry, zapikované ve spoustě běžných potravin. Těmi jsou: luštěniny, květák, brokolice, švestky, měkké sýry, pšenice, žito… Pokud máte podezření, že na ně i vaše tělo reaguje citlivěji, než je běžné, dopřávejte si výše uvedená jídla jen v případě, že vás v nejbližší době nečeká nic velkého. Pokud si ale chcete ušetřit horké chvilky, doporučujeme vám jíst tohle:
Syrová mrkev
Dodá tělu vitaminy, přitom nenadýmá a obsahuje dobře stravitelnou vlákninu.

Mandlové nebo arašídové máslo
Obojí má v sobě moře bílkovin a zdravých tuků. Zasytí vás a břicho zůstane ploché.

Vařená zelenina
Vláknina změkne a tráví se pak ještě mnohem snadněji než syrová.

Ovesné vločky
Jsou plné dobře stravitelné vlákniny a mají málo fruktanů (cukrů, které způsobují nadýmání).

Původní obiloviny
Jsou to ty, které se po tisíciletí pěstují v nezměněné podobě. Třeba quinoa, amarant, pohanka, čirok… Představuje tak dobrou náhradu za pšenici, s níž můžou mít vaše střeva potíže.

Sladké brambory
Vyživí, a přitom se po nich budete cítit štíhlá a lehká.

Čirokový chléb bez kvasnic a lepku
Bakterie v čirokovém kvásku zničí ještě před upečením většinu sacharidů, po kterých byste se pravděpodobně nafoukla. Recept najdete na chlebikbezlepku.cz.

Lesní plody
V jahodách, malinách a borůvkách není moc kvasných cukrů, takže se po jejich konzumaci nevytvářejí v těle plyny.

Čistá bílkovina
Dušená ryba nebo krůtí maso projdou zažívacím traktem bez potíží. Máte chuť na hovězí? Vyberte si takový kus masa, ve kterém je málo tuku (po tučnějším hrozí pálení žáhy).

Na tyhle věci si ale dejte pozor:
Jablka, broskve, meruňky, švestky

Kvasné cukry, které se ukrývají uvnitř, vám můžou během chvíle vyrobit břicho jako balon.

Umělá sladidla
Jsou ve spoustě potravin a bývají častým spouštěčem nadýmání a plynatosti.

Müsli tyčinky
Opět plné kvasných cukrů, ale i dalších přísad, které umí trávicí systém pořádně potrápit.

Česnek a cibule a pórek
Skvěle doladí pokrm, ale vašemu zažívání určitě nepomůžou…

Autor: Cosmoplitan
Foto: shutterstock

Další články z rubriky

„Při práci s notebooky je důležité využívat dynamické změny pozice a úlevové polohy, při kterých se svaly protáhnou a zrelaxují. Při sezení mějte široce rozkročené dolní končetiny, stehna mohou směřovat pod mírným úhlem dolů. Na židli seďte tak, aby se vaše nohy dotýkaly země...(Pokračování...)
Začalo to nenápadně. „Kdykoli jsem se na svého přítele podívala, tvářil se tragicky,“ popisuje proměnu svého přítele třiatřicetiletá Zuzana. „Ať jsme měli na večer nebo víkend jakýkoli plán, obvykle prohlásil: ,Já nemám chuť. Jdi sama.‘“ Petr byl čím dál skleslej...(Pokračování...)
Roky se doporučuje obézním, aby jedli pětkrát denně malé porce, počítali si kalorie a hlavně aby nehladověli! Ne každému ale tato metoda vyhovuje, a přestože se z krátkodobého hlediska může jevit jako účinná, její dlouhodobá efektivita je sporná, a to i podle studií. Každý, kdo někdy tímto...(Pokračování...)
Proč mám nažloutlé zuby? Odstín zubní skloviny je daný od přírody, ale ovlivňuje ho i to, jak moc přes sklovinu prosvítá žlutavá zubovina. K vaší genetické výbavě se pak navíc může přidat věk, prodělané nemoci, léky, které berete, i skutečnost, jak o svoje perličky pečujete…...(Pokračování...)
1. Ženšen podle jedné legendy vznikl úderem blesku do horského potoka, načež se voda ztratila z povrchu a na Zemi objevila rostlina, jež pak dokázala vyléčit každou nemoc. Další příběh zase vypráví o čínských rolnících. Ti každou noc poslouchali lidský vzlykot a zjistili, že zvuk vycház...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Ano, u jídla se má pít, ale ne studené. Vysvětlím vám proč!
Živá strava je trend, který taky dost stojí. Opravdu se vyplatí do syrových pokrmů investovat?
Tohle tropické ovoce prostě milujeme. Ale víte, jak moc je banán blahodárný pro vaše tělo?
Víme, co stojí za chutí na sladké, blbou pamětí nebo oteklým obličejem.
Když už je mrkvička k mání na každém kroku, bylo by chybou nevyužít ji ke zkrášlení, zhubnutí a vylepšení zdraví. Naordinujte si...
Je levná a chutná. Ale pozor, nedržte ji déle než jeden týden.
Je důležitější než si myslíte. Na začátek si položte pár jednoduchých otázek – bolí vás občas břicho? Nebo máte problémy se zažíváním...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná