Vydáno: 22. 7. 2012  /   Aktualizováno: 22. 7. 2012
Zdraví
Opečovávejte své zažívání
Je důležitější než si myslíte. Na začátek si položte pár jednoduchých otázek – bolí vás občas břicho? Nebo máte problémy se zažíváním? Trápí vás průjmy? Plynatost? Případně nemůžete za žádnou cenu zhubnout?

Pokud jste si alespoň jednou odpověděla ano, vaše zažívání s největší pravděpodobností nefunguje správně. A nastal nejvyšší čas se o svá střeva začít starat. Trávící systém je totiž mnohem
důležitější, než většina z nás vůbec tuší. A pokud problémy se zažíváním ignorujete, zaděláváte si na pořádný průšvih.

Povídání o střevech a zažívání není v dnešní době nijak zvlášť populární. Kdo by se také chtěl bavit na téma vyměšování. Paradoxně ale právě zažívací trakt náš zdravotní stav v mnoha ohledech zásadně ovlivňuje. Více než 70 % imunity přímo závisí na tom, zda naše střeva správně pracují, či ne!

Neveselá statistika
Je známým faktem, že v České republice je nejvyšší výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku na světě. Každý rok je tato nemoc diagnostikována u více než 8 000 Čechů a asi 4 000 lidí u nás na tuto nemoc za stejnou dobu zemře. Otázka, proč se pyšníme tak smutným fenoménem, zaměstnává množství odborníků. Jasná odpověď zatím neexistuje.

Jisté je, že naše střeva by určitě lépe fungovala, kdybychom se správně stravovali a dbali na svůj životní styl. Realita je však od ideálu hodně vzdálená. Většina z nás se stravuje zdravě jen občas. Těžká jídla (nejlépe obohacená o pořádnou dávku glutamátů), nezdravé nápoje plné cukru nebo večerní dobrůtky u televize jsou na denním pořádku. O životním stylu ani nemluvě. Jak má člověk po jídle relaxovat v době, kdy stres a shon jsou na denním pořádku? Kde kdo je rád, že se vůbec stihne naobědvat. Výsledek?

Průměrný Čech má ve svých střevech 1 – 7 kg nenatrávené potravy! Šílené číslo, že? Jde většinou o pozůstatky těžko stravitelných jídel, se kterými si špatně fungující střeva nedokáží poradit a vylučují je velmi pomalu. Tyto zbytky v nás doslova kvasí a výsledkem je právě plynatost, průjem, bolení břicha… Pro lepší představu. Zkuste vyhodit zbytky od večeře do odpadkového koše a za týden se na ně podívejte. Přesně to samé, co v koši najdete má mnoho z nás přímo v břiše. Nechutné? Jistě. Ale hlavně alarmující!

Další články z rubriky

„Při práci s notebooky je důležité využívat dynamické změny pozice a úlevové polohy, při kterých se svaly protáhnou a zrelaxují. Při sezení mějte široce rozkročené dolní končetiny, stehna mohou směřovat pod mírným úhlem dolů. Na židli seďte tak, aby se vaše nohy dotýkaly země...(Pokračování...)
Znáte to. V práci jste se chtěla blýsknout novou pouzdrovou sukní, jenže už v tramvaji se vám břicho nafouklo natolik, že byste se nejradši vrátila domů převléknout do tuniky a tepláků. „Co jsem to zase snědla?“ proklínáte se? Stop. Odborníci doporučují, abyste se zamyslela spíš nad t...(Pokračování...)
Začalo to nenápadně. „Kdykoli jsem se na svého přítele podívala, tvářil se tragicky,“ popisuje proměnu svého přítele třiatřicetiletá Zuzana. „Ať jsme měli na večer nebo víkend jakýkoli plán, obvykle prohlásil: ,Já nemám chuť. Jdi sama.‘“ Petr byl čím dál skleslej...(Pokračování...)
Roky se doporučuje obézním, aby jedli pětkrát denně malé porce, počítali si kalorie a hlavně aby nehladověli! Ne každému ale tato metoda vyhovuje, a přestože se z krátkodobého hlediska může jevit jako účinná, její dlouhodobá efektivita je sporná, a to i podle studií. Každý, kdo někdy tímto...(Pokračování...)
Proč mám nažloutlé zuby? Odstín zubní skloviny je daný od přírody, ale ovlivňuje ho i to, jak moc přes sklovinu prosvítá žlutavá zubovina. K vaší genetické výbavě se pak navíc může přidat věk, prodělané nemoci, léky, které berete, i skutečnost, jak o svoje perličky pečujete…...(Pokračování...)

Mohlo by se Vám líbit

Škrundání, kručení v břiše nebo křeče…Víme, co si máte naložit na talíř, abyste tomuhle všemu předešla, a zachránila si tak kůži nejen...
Jsou potraviny, které byste neměli jíst, pokud nechcete mít nafouklé a tučné břicho. Třeba tyhle...
Prsty masírujte podle potřeby takto:
Občas se to prostě stane. Jenže, co pak dělat, když se nemůžete ani hnout a břicho máte jako šutr? Tohle...
Stačí škrtnout jitrničku nebo výpečky a kysané zelí je opravdu skvělým jídlem, které napomáhá ve snaze upustit z polštáře na břiše. Má...
Jsou krásné, ale nemají to zadara. Jenže znají ty nejlepší fígle od svých trenérů, které jim ke krásné postavě pomáhají. Teď je budete...
Jídlo jako lék - vyzrajte na zdravotní problémy
Máte zdravotní problémy? Vyzrát na ně můžete správným stravováním, jen musíte vědět , co s čím a proti čemu působí. Třeba ořechy si...
© 2013 Bauer Media Praha v.o.s., www.stratosfera.net | online inzerce | předplatné časopisů | kontakt
JenProKrásu.cz - Vše, co žena potřebuje vědět, aby byla krásná